Ve starověkém Řecku, jméno Athenaeum odkazoval se na budovy, které byly věnovány Athena


Zde v Aténách bude nedávno odhalené Athenaeum sloužit jako nejnovější moderní umělecký prostor umělecké školy Lamara Dodda Uga. Zaměřené na pozvání národně a mezinárodně uznávaných umělců, galerie vysoké ráže výstavy budou doprovázet přednášky, workshopy a vystoupení na podporu cross-disciplinární rozhovor mezi studenty a širokou veřejnost. Zabírat budovu v centru města, jeho poloha je vhodná jak pro zapojení, tak pro kreativní reakci na různorodou komunitu, která existuje za obvodem kampusu.

Athenaeum oficiálně debutovalo začátkem tohoto měsíce každoroční výstavou diplomových prací MFA Art school, sbírkou děl, která sahají od sochařství, instalace, fotografie, videa a smíšených médií. S názvem „Pískání ve Tmě,“ výstava mapuje představy o sedm absolventů s jejich Master of Fine Arts Stupně: Mac Balentinem, Matthew J. Brown, Caitlin Adair Daglis, Alex McClay, Katharine Miele, Ciel Rodriguez a Kelsey Wishik.

Výstava má název z umělec Allan Kaprow je z roku 1958, esej, „uvádí se na Vytvoření Celkem Umění,“ ve které tvrdí, že „Pokud připustíme, že práce, která se podaří na pár dní selže na další dny, jsme se může zdát ignorovat trvalé a stabilní, a klást důraz na křehké a nestálé. Ale člověk může trvat na tom, jak mnozí mají, že pouze změna je opravdu trvalá a všechno ostatní píská ve tmě.“S tímto prohlášením v mysli—to, jak se daří je ke změně—publikum může ocenit, jak tito umělci společně strávili poslední tři roky vyvíjí a přezkoumání jejich postupů.

Během období, vyznačující se tím, že globální pandemie, povstání kvůli rasové nespravedlnosti, sociální izolace, vzájemné podpory a rozšířené otřesy na každodenní život, umělci mají možnost zpracovávat a komunikovat o jedinečné zážitky. Zkoumání procesu vzpomínání paměti, Rodriguez se pokouší aktivovat všech pět smyslů řadou interaktivních hmatových knih, tento známý svět, které vedou návštěvníky kroky k opětovnému představování zážitků. Výslech power dynamics a zranitelnost, Alex McClay video „Hmotnost Akční Hromadí“ líčí umělců, kteří místo řetězce betonu korálky kolem jejich těla—1,184 korálky, stejný počet průměrný sexuální útoky, vyskytující se každý den v USA—jako komunální hojení zážitek. Série fotografií Matthewa J. Browna, „pomoz mi tady,“ zachycuje banalitu každodenního života s něžným přijetím.

V předchozích letech, roční MFA výstava se koná v Gruzii Muzeum Umění jako součást desítky let trvající partnerství s Lamar Dodd Škola Umění—je poněkud symbolické události představující vyvrcholením každého kandidáta je akademické studium dokončí terminál stupeň a přechod do profesionálního uměleckého světa. Ačkoli pandemie zatěžovala programové plány, které způsobily pozastavení tohoto rituálu, škola uznala vzrušující příležitost představit postgraduální studenty větší komunitě v Aténách prostřednictvím svého nového prostoru v centru města.

Nachází se na 287 W. Broad St., Athenaeum je v současné době otevřena od čtvrtka do soboty od 10:30 a. m.–5 p. m. Po MFA výstava končí 15. Května, galerie bude i nadále uzavřen pro veřejnost přes léto tak, aby pracovníci mohli dokončit stavební rekonstrukce a práce na prostor značky a webové stránky.

Kromě uvedení prací začínajících umělců plánuje Athenaeum představit jednu výstavu za semestr od významného současného umělce. Galerie se znovu otevře v září sólovou show Trevora Paglena, vyškoleného geografa, který používá fotografii a video k vyšetřování hromadného sledování, umělé inteligence a strojového učení. Galerie pak na jaře 2022 představí novou videoinstalaci Stockholmské umělkyně lisy tanové a na podzim pak třídílnou výstavu projektu specifického pro UGA Paula Pfeiffera.