Sochař Steve Sweetser odhaluje „Strom onety“


Tyčící se, 12 stop vysoká kinetická socha s názvem „Strom Oneta“ vyrostla minulý týden v historickém komplexu Southern Mill v Oneta Street. Socha byla vytvořena místním umělcem Stevem Sweetserem a byla zadůsaná Jonem Williamsem, prezidentem a generálním ředitelem W&A Engineering, aby si připomněla 20. výročí firmy a oslavila nedávnou obnovu 118 let staré budovy, ve které se nyní nachází její sídlo.

Sweetser, vysloužilý montér trubek, se naučil svařovat v armádě a začal vytvářet sochařské práce zhruba před deseti lety tím, že přetvářil nejrůznější vyřazené hrnce, pánve, misky, kbelíky a cokoli jiného kovovou jiskrou, která ho zaujala. Jeho první velká socha, sova posanutá na velkém kameni, byla vytvořena na památku jeho syna a lze ji nalézt na Nowhere Road.

Jako rodák z Atén sweetser vyrůstal ve čtvrti Boulevard a má hezké vzpomínky na hraní poblíž skladišť z přelomu století, kde kdysi pracoval jeho otec. Sweetser našel společnou řeč mezi svou praxí upcyclingu a udržitelným přístupem W&A k obnově města a navrhl sochu s jedinečnou příležitostí a umístěním.

„Strom Onety“ od Steva Sweetsera
Dvacet listů se používá k symbolizaci 20 let provozu, zatímco pět květin představuje pět hlavních poboček firmy: stavební inženýrství, průzkum půdy, krajinnou architekturu, dopravní inženýrství a hospodářský rozvoj. Květy, které zářily nad kmenem trubky z nerezové oceli – která byla chytře strukturována tak, aby připomínala kůru a uzly – byly postaveny z dobře tlakových nádrží, stříbrných chlebových košů a mosazných desek.

Nejpřekvátnější je, že tato neuvěřitelně těžká socha se může elegantně točit silným větrem nebo jemným tlačením díky zahrnutí kladky na základně. Tato kladka pochází ze staré průmyslové pračky, které si Sweetser a Williams všimli při procházce po pozemku, aby si promýšleli nápady na design. Kořeny stromu rostou nad touto relikvií jako na počest dřívějšího života místa jako Wilkins Industries, který byl kdysi jedním z největších výrobců dámského jeanswearu v zemi.

Další Sweetserovy sochy najdete před madisonskou okresní knihovnou. Navštivte Howlin‘ Art na Facebooku pro pokrokové záběry a držet krok s jeho výtvory.