Restaurace‘ Hrozný, Hrozný, Žádný dobrý, Velmi špatný rok


Je to ponurý vtip napsat tento sloupek vůbec tento rok? Trochu. Jednou jsem jedl v jedné restauraci, od března, venku, na místě v Chapel Hill, NC, o které jsem byl ujištěn, že je co nejostřejší. Chybí mi to? K čertu, ano. Take-out není to samé. To neznamená, že si neužívám ani nejím jídlo s jídlem, ale nemůžu o tom psát stejným způsobem, protože nakonec je to jen jídlo v krabici nebo škeble nebo nádobě na litry. Není to celá řada interakcí a logistiky a designu, které dělají restaurace zajímavé k pitvě.

Poslední správný sloupek, který jsem vyplnil, měl běžet 18. Pokrýval C’est la Vie, extrémně sladké a chutné pravé francouzské bistro uprostřed bitty města Washington, GA., a Danielsville’s Pig Skins BBQ, skromnější operace, ale ta, která dělá opravdu dobré vepřové kůže smažené na objednávku. (Pokud si je vezmete s sebou a vezmete je s sebou, protože je to především operace s sebou, můžete je slyšet, jak stále prasknou jako miska dojených rýžových krispies.)

Mám štěstí, že jsem právě byl o jarních prázdninách v New Orleans a jedl tolik úžasných sendvičů, kolik jsem mohl nacouvat do díry v obličeji. Od té doby je všechno zmatené a je nespravedlivé soudit restaurace, když z větší části dělají, co je v jejich silách, aby přežily. Byly rozmačkané mezi extrémně velkou skálou a extrémně tvrdým místem, které již funguje s tenkými maržemi ve vysoce rizikovém podniku. Příchod pandemie, která znamenala být uvnitř s ostatními bez masek, byl velmi špatný nápad, což znamenalo, že si často museli vybrat mezi tím, že zůstanou vůbec otevření a zůstanou otevření za okolností, které by mohly šířit nebezpečnou nemoc na ostatní. Místa, která se v rámci svého obchodního modelu silně spoléhala na catering velkých akcí, byla ve větších potížích než většina ostatních. Místa, která měla venkovní posezení, byla v lepším stavu. Hodiny a nabídky se často měnily. Místa se zavřela a pak se znovu otevřela. Někdy to neudělali.

I když byl rok 2020 zatím opravdu hrozný, zatím nevedlo k masovému zavírání místních podniků, které byl rok 2019 plný – zatím. Stejně jako stále slyšíte, že byste neměli přestat nosit masky a být opatrní, protože vakcína je na obzoru, neměli byste přestat spropitné pobuřujícím způsobem, když dostanete s sebou nebo podpoříte místní restaurace svými dolary. Měli byste ignorovat DoorDash a Uber Eats a podobně ve prospěch vyzvednutí z restaurací nebo používání místních doručovacích služeb Cosmic a Bulldawg Food. Měli byste hlasovat se svými dolary kdekoli a kdykoli můžete a nasměrovat je k lidem, kteří se snaží udržet vás a vaše v bezpečí a dobře živili, zatímco platí svým zaměstnancům slušně a chovají se k nim dobře.

Každopádně, letos se stalo tohle:

RIP Steak ‚n Shake, danielsvillská pobočka Blazer’s, Hot Thomas BBQ (po mnoha letech), LRG Provisions in Five Points, Homewood Social, JR Crickets, Mama Jewel’s Kitchen, Gyro Wrap (stále se říká, že ji někdo znovu otevře), Cinnaholic, di’lishi, La Michoacana v Georgia Square Mall a Wings Over Athens.

Mezi místa, která byla otevřena v tomto bohem zapomenutém roce, patří: Los Primos Taqueria Express v bývalé Zlaté kuřátku na 441-S; Tamez Barbecue na Broad v Hancocku; kavárna na Lumpkinu a místní 706 v pěti bodech; druhé místo Crab Hut (dříve Kajun Seafood) a Corner’s Edge Butcher Shoppe, obě na Eastside; Joe a Sam ‚s (dělá kávu a další v bývalé Watkinsville Keba); Lark (vinařský projekt Kristy Slater z The Expat, v bývalém knihkupectví Avid na Prince); Molly’s Coffee Company na Macon Highway; Naskládané sendviče a další na Baxtera; Ding Tea, El Azteca, Jinya Ramen Bar a Cravings v centru města; Knuckies Pizza a Hoagies v Marku; Rashe’s Cuisine je cihlová a maltová na Vine; Tacos los Plebes #2 na Danielsville Road v bývalém Huddle House; Nedza’s, hned za Five Points, dělá vafle, zmrzlinu, koblihy a další; Oglethorpe Garage poblíž smyčky na Oglethorpe; Hook and Reel Cajun Seafood and Bar na starém místě na atlantské dálnici; a Athentic Brewing na Boulevardu, který má pivo a pořádá vyskakovací okna. Plate Sale zvýšil frekvenci svých vyskakovacích okna a dělal chytré verze jižanských potravin v Hendershots několik dní v týdnu.

George’s Lowcountry Table postavil zbrusu nový prostor na Macon Highway a nedávno se do něj přestěhoval. Champy’s změnila název na Classic City Eats, pak byla uzavřena v listopadu před stěhováním do Watkinsville, s znovuotevřením plánovaným na únor 2021. Eddie’s Calzones v centru se přestěhovali o blok dál do bývalého Zaxby’s na Claytonu a stali se Eddieho Calzones a Drafts, se samoobslužné pivní kohoutky.