Parkovací paluba plánovaná v Potterytownu


Desetiletí trvající série územních rozhodnutí a obchodních dohod znamená, že Potterytown se brzy stane Parkingtownem.

Zastrčená mezi studentskými bytovými komplexy ve východním centru města a řekou North Oconee, která je součástí čtvrti rodinných domů, které se datují více než 100 let, se setkává s demoliční koulí, když se studentský developer Landmark Properties připravuje na výstavbu parkovací paluby pro novou fázi svého blízkého rozvoje, The Mark.

Zatímco osud čtvrti byl pravděpodobně zpečetěn v roce 2000 – když představitelé aténského okresu Clarke, poháněni obavami ekologů z rozrůstání, zvýšili hustotu povolenou v centru města a rozšířili její hranice – poslední kapkou bylo nedávné hlasování komise ACC o stažení z dříve schváleného partnerství se společností Landmark o vybudování parkovací paluby poblíž Multimodálního centra, která by sloužila jak Markovi, tak nové aréně Classic Center. Místo toho do toho půjdou obě strany samy a druhá fáze Markovy ulice bude mít vlastní palubu mezi ulicemi Pottery a Wilkerson na pozemku Landmark, který se hromadí posledních šest let.

Hlasování bylo zčásti podníceno otázkami, kdo podstoupí riziko spojené se stavebními náklady, kromě nedůvěry komisařů k landmarku a odporu vůči pomoci s jakoukoli další výstavbou studentských bytů v centru města.

„Dny budování samostatných parkovacích palub – už je nevidíte,“ řekl komisař Mike Hamby, který to přirovnal k „nejhoršímu filmu všech dob“, Wonder Woman 1984.

„Nevadí mi, že staví v Potterytownu po pravé straně,“ řekla komisařka Melissa Linková na setkání 6. ledna. „Kdyby tato vláda zvážila Potterytown, přezónovala by [Potterytown], když prošel hlavní plán centra.“

Tento mistrovský plán v centru města, na který téměř před deseti lety dohlížel bývalý profesor UGA College of Environment and Design Jack Crowley, vyzval k méně intenzivní přestavbě Potterytownu. Stejně tak charette z roku 2008, další profesor městského plánování, Pratt Cassity, dirigoval ve staré budově Jittery Joe’s Roasting Co. na East Broad Street, kterou Landmark později ztrhl. Ale nikdy nebyla podnikaná žádná opatření na ochranu sousedství.

„Stále se vracím k tomu, jak jsme landmark vůbec dostali,“ řekl komisař Jesse Houle a vyzval kolegy, aby s developerem pracovali, místo aby dohodu odmítli. Komunitní opozice přispěla k potopení projektu Selig Enterprises se sídlem v Atlantě, který by zahrnoval Walmart, takže Landmark místo toho zasáhl a postavil Mark na bývalém řezišti Armstrong &Dobbs.

V době, kdy mark probíhá, landmark začal skupovat domy v bloku mezi ulicemi Wilkerson a Pottery, zejména jeden patřící frontmanovi Drive-By Truckers Pattersonu Hoodovi a jeho ženě Rebecce, kteří se od té doby přestěhovali do Portlandu. V prosinci 2015 se dostali do veřejné roztržky s výkonným ředitelem společnosti Landmark Wesem Rogersem, když jejich přítelkyně, kolegyně hudebnice Laura Carterová, požádala o prodloužení stěhování domu Hoodových do areálu Orange Twin v severovýchodních Aténách, což Rogers popřel. Daňové záznamy ukazují, že společnosti ovládané landmarkem zaplatily dohromady 2,2 milionu dolarů za majetek Hoodsových a okolní parcely vlastněné správci Peggy T. Williamsové v celkové výši o něco méně než akr, což je v říjnu 2020 konsoliduje. Podle starostky Kelly Girtzové bude bývalý dům Hoodových přesunut na nedaleké místo.

Dohoda o partnerství s Landmark na palubě by přinesla 150 000 dolarů ročně, aby pomohla vybudovat arénu s 6 000 místy, která bude částečně financována z příjmů z daně z obratu a částečně ze soukromých dolarů. Plánuje se také větší financování zařízení pro seniory a hotel. Nyní se ACC posune kupředu s menší parkovací terasou poblíž Multimodálního centra a bude se dívat na pronájem části nemovitosti jinému developerovi, řekl Girtz.

„Pilně jsme pracovali na tom, abychom úředníkům okresu Athens-Clarke nabídli vzájemně prospěšný koncept, který by poskytoval tolik potřebné dostupné bydlení, přímou investici do Classic Center Areny, další studentské bydlení a nová a životně důležitá vylepšení infrastruktury v Potterytownu,“ řekl Rogers flagpole. „Komunitní výhody, které jsme nabídli, se blížily téměř 50 milionům dolarů. Bohužel však tento koncept nebyla okresní komisí přijata. V důsledku toho budeme muset okamžitě zahájit výstavbu parkovací paluby v Potterytownu, abychom splnili harmonogram výstavby a vyhověli budoucím obyvatelům fáze II v The Mark.

„I když jsme zklamáni, že komise nechtěla pohnout kupředu s našimi navrhovanými myšlenkami, jsme i nadále odhodláni být dobrými firemními sousedy a v dobré víře spolupracovat s místními úředníky, abychom prozkoumali vzájemně prospěšné cesty vpřed v budoucích rozvojových plánech.“