Hvězda Spangled Classic je zpět a opět na Eastside


Dlouhodobé Atény tradice, roční Hvězda Posázený Klasický ohňostroj se bude konat na Ben Epps Letiště v sobotu, 3. července přibližně v 9:30 p. m. slavnosti jsou zmenšené ve stejném COVID-19-vědomé formátu jako v loňském roce.

Dříve se oslava Dne nezávislosti konala v Bishop Park, Georgia Square Mall a downtown Athens. V roce 2020 se přestěhovala na letiště, aby poskytla prostor potřebný pro sociální distancování. Diváci se vyzývají, aby našli parkovací místo a sledovali ze svých aut.

Podle Služby pro Volný čas Vztahy s veřejností Specialista Cathy Padgett, který pomohl personál případě od roku 2000, umístění shift Eastside byl vítán. „Když jsme v centru, máte všechny ty budovy, podniky a byty,“ řekl Padgett. „Myslím, že lidé opravdu rádi mají to na Eastside pro otevřený prostor letiště.”

Rozmanitost vyhlídkových míst na letišti a kolem něj dává divákům možnost zůstat ve své komfortní zóně, pokud jde o COVID-19. „Technicky jsme stále v pandemii,“ řekla hlavní plánovač a koordinátorka rozvoje a dosahu volnočasových služeb Melanie McElroy. „Tak, že mají široký otevřený prostor možnost je dát to do rukou lidé říkají, ‚Oh, já chci jít do Satterfield Parku a dívat se na ohňostroj s všechny tyto lidi, „nebo“ Oh, já chci najít kopec v okolí, kde jsem jediný tady, protože nechci, aby se kolem lidé.’”

Letiště usnadnilo logistiku pro ty, kteří plánují, a sledování přístupnější pro ty, kteří se účastní. Podle McElroy, přidaná oblast umožnila kraji použít větší ohňostroje pro působivější show. Služby pro volný čas nemá žádné aktuální plány na stěhování zpět do centra, nebo jiného umístění pro budoucí displeje, Padgett a McElroy řekl.

Všechny další atrakce, včetně nákladních automobilů a živé hudby, byly z letošního programu vyříznuty, aby se snížilo riziko přenosu COVID-19. Padgett uvedl, že zpětná vazba od diváků zůstala i přes tyto úpravy velmi pozitivní. „Právě teď se zdá, že veřejnost je s tímto nastavením spokojena: jen příležitost jít se podívat na ohňostroj,“ řekla.

Účast na Star Spangled Classic je pro mnoho Athéňanů trvalou tradicí Dne nezávislosti, a tato sentimentální hodnota je významná při provádění akce. „Je to už desítky let. Pamatuji si, že jsem šel jako dítě, “ řekl Padgett. „Lidé to prostě milují a je to skvělá příležitost dostat se ven se svou rodinou a mít tuto tradici.”

Omezené parkování bude k dispozici od 7 hodin v blízkosti letiště a v sousedním Satterfield parku. Očekává se, že show bude viditelná z Lexington Road, Cherokee Road a Gaines School Road, i když řidiči by si měli být vědomi soukromého majetku při parkování. Diváci jsou povzbuzováni, aby zůstali v blízkosti svých aut a praktikovali sociální distancování. Policie okresu Atény-Clarke bude mít přítomné důstojníky pro bezpečnost.

Domácí zvířata by měla být obvykle ponechána doma. Hlasité zvuky a pachy ohňostrojů mohou zvíře znepokojovat kvůli jejich akutním smyslům sluchu a zápachu. Diváci se nemusí starat o rušení obyvatel útulku pro zvířecí služby na Buddy Christian Way, protože personál odpovídal za jejich bezpečnost.