Dodávka alkoholu je nyní v Aténách legální


Obyvatelé okresu Athens-Clarke si nyní mohou vychutnat své oblíbené opilecké nápoje doma, aniž by si udělali výlet do obchodu s alkoholem.

Ve spojení s obchody s balíky v této oblasti přináší místní Cosmic Delivery alkohol na prahu svých zákazníků. Nová nabídka alkoholické služby se objevila od loňského srpna, kdy guvernér Brian Kemp podepsal zákon House Bill 879, který umožňuje podnikům dodávat pivo, víno a alkohol. Zákon nabývá účinnosti v prosinci poté, co ministerstvo financí vypracovalo předpisy, které s ním souvisejí.

Vzhledem k tomu, že lidé nadále nosí masky a sociální distancování, nový zákon by jim mohl pomoci vyhnout se vystavení COVID-19 a zároveň nechat podniky prozkoumat nový způsob, jak sloužit svým zákazníkům. A tento nový model pravděpodobně vydrží i po pandemii, říká Sachin Patel, majitel Northside Bottle Shop a Westside Bottle Shop.

„Umožňuje stávající zákaznické základně nakupovat ji ze svého obývacího pokoje,“ říká Patel, jehož prodejny balíků dodávají prostřednictvím cosmic. „Lidé si rádi nechat doručit potraviny domů, a to je jen další věc, kterou budou moci dostat domů.“

Když valné shromáždění v Georgii dosáhlo koncem července loňského roku pokroku v zákoně o alkoholu, cosmic začal zkoumat, jak přidat dodávku alkoholu do svého katalogu služeb, říká majitel a spoluzakladatel Trent Walls. Tento výzkum vedl k aktualizaci technologie společnosti Cosmic a poskytování školení řidičům dodávek před spuštěním služby v prosinci, říká.

Zúčastněné podniky musí dodržovat několik předpisů, aby dodařil alkohol. Jejich řidiči musí dokončit výcvik, musí být starší 21 let a musí být držiteli platného gruzínského řidičského průkazu. Za posledních sedm let také nemohly získat žádné řízení pod vlivem alkoholu. Vzhledem k těmto zákonným požadavkům a nákladům spojeným se spuštěním doručovací služby walls předpokládá, že většina aténských obchodů s balíky používá k dodání svých produktů buď Cosmic, nebo jinou třetí stranu.

„Cosmic nám dal dobrou cestu k systému, který už měli na svém místě,“ říká Patel. „Vzhledem k tomu, že alkohol je mnohem citlivější než rozvoz jídla a problémy, které jsme měli se špatnými objednávkami a nezletilými [zákazníky] nebo abychom se ujistili, že dodržujeme všechna pravidla, bylo to pro nás nejvhodnější.“

Zákazníci mohou buď procházet nabídky z webových stránek svého obchodu s balíčky podle výběru, nebo procházet Cosmic. Při zadávání objednávky musí zákazníci zadat svůj věk a typ ID, které předloží řidiči dodávky. Jakmile řidič dorazí, zkontroluje id zákazníka a požádá o podpis. Podle zákona nemohou řidiči dávat alkohol nikomu, kdo je zjevně pod vlivem alkoholu.

Stejně jako u jiných služeb mohou zákazníci očekávat poplatek za doručení s jeho cenou v závislosti na vzdálenosti obchodu s balíky, ze kterého si objednává. Podle zákona mohou zákazníci dostávat alkohol pouze od podniků ve vlastním městě. To znamená, že nikdo na místě mimo ACC si nemůže objednat alkohol přes Cosmic.

Zákon dává zákazníkům nový způsob nákupu v obchodech s balíčky, ale nemohou dostat nápoj doručený z jejich oblíbeného pivovaru. Pivovary jsou v současné době vyloučeny z účtu za alkohol, což je vzhledem k jejich hojnosti v Aténách nešťastná okolnost, říká Walls.

„Byla tam řada lidí, kteří z této části zákona nebyli moc šťastní, takže jsem je mohl vidět, jak později dělají novelu nebo schytává jiný zákon, který by přidal pivovary do doručovací skupiny lidí, kteří mohou dodávat alkohol,“ říká Walls. „Ale pravděpodobně by to bylo slušné množství času, než by něco takového prorazilo.“

Do budoucna se Walls zaměřuje na zlepšení online objednacích zkušeností Cosmic a potenciálně umožňuje zákazníkům objednat si alkohol s jídlem v jedné dodávce. Doručovací služba zaznamenala nárůst své celkové zákaznické základny od té doby, co nabídla dodávku alkoholu, říká.