Bazén Legion se opět zavírá


Stejně jako mnoho vybavení v Aténách byl v loňském roce uzavřen bazén Legion Pool – velký venkovní bazén na Lumpkin Street – kvůli COVID-19. Jinde v kampusu Gruzínské univerzity zůstávají bazény a další zařízení v RamseyHo studentském centru otevřené od loňského srpna a budou otevřeny i letos v létě. Legion Pool však bude pro rok 2021 uzavřen.

Podle webových stránek Katedry studentských záležitostí: „Při zvažování současných center pro kontrolu nemocí a pokynů ministerstva veřejného zdraví, přetrvávajících počtů pozitivních infekcí COVID-19 a nejistoty, kdy bude pandemie dostatečně kontrolována, abychom se mohli bezpečně vrátit do normálního provozu, jsme zjistili, že bazén Legion zůstane uzavřen pro letní sezónu 2021.“

Webová stránka CDC o vodních zdrojích nabízí tipy pro bezpečný provoz veřejných bazénů. Mezi ně patří to, že zákazníci nosí roušky, když nejsou ve vodě; udržování plavců 6 stop od sebe; rozteč lehátek nejméně 6 stop od sebe a další návrhy. Okres Athens-Clarke plánuje otevřít své venkovní bazény letos v létě.

Na internetu koluje petice, která má přesvědčit představitele UGA, aby letos v létě otevřeli Legii. Do té doby bude podle zastánců většina dospělých očkována. Guvernér Brian Kemp minulý týden řekl, že všichni Gruzínci ve věku 16 a více let jsou způsobilí k očkování, což dále zvýší počet naočkovaných.

Možnost nemít letní komunitní shromaždiště je příliš známá pro Saru Bakerovou, která se naučila plavat v legionářském bazénu. V roce 2012 vedla kampaň na záchranu legionářského bazénu, když byla vynechána z hlavního plánu univerzity, který ukazoval navrhovanou jídelnu Bolton. V té době došlo k určitému hnutí za soupis historických zdrojů UGA v kampusu, ale to se ještě nestalo.

Legion Pool byl navržen rodilým aténským architektem C. Wilmerem Heerym v roce 1936. Rekreační oddělení ve městě Atény řídilo a provozovalo bazén na základě dohody s American Legion Post 20, která byla za vytvořením bazénu. V roce 1952 UGA nabídla koupi jak legionářského bazénu, tak pozemku, který je nyní známý jako Legion Field. Podle webových stránek Save Legion Pool soudce vrchního soudu Henry West „poznamenal, že Legion je „jedním z největších venkovních bazénů na jihu“ a že je v „víceméně povaze svěřenského fondu“, postaveného tak, aby sloužil občanům Atén.“

Zaměstnanci fakulty, zaměstnanci a členové komunity nejsou jediní, kdo si užívá legionářského bazénu, řekl Baker. Děti, které navštěvují letní programy Extra Special People, využívají bazén již téměř 20 let, stejně jako ti, kteří se účastní letních táborů v UGA. Vzhledem k tomu, že studium v zahraničí letos v létě nebylo možné, zajímalo ji, zda bude v kampusu více studentů a zda se rozhodnou plavat v legionářském bazénu. Říká univerzita vůbec studentům bazén?

„Je naprosto iracionální neotevřet venkovní bazén,“ řekl Baker. „Lidé se budou řídit pokyny CDC. Je to mnohem bezpečnější než krytý bazén, který UGA plánuje udržet otevřený. Jedná se o komunitní zdroj používaný městem i šaty.“